Rekuperatory  WANAS produkowane są w 100% w Polsce i wykonywane w kilku podstawowych wersjach :  poziomej (H) i pionowej (V) i podwieszanej. Wyposażone są w aluminiowe wymienniki ciepła przeciwprądowe lub krzyżowo przeciwprądowe .  Wymiary wymiennik zostały celowo zwięszkosne aby uzyskać większy odzysk ciepła a więc zmniejszyć straty ciepła w budynku. W zależności o potrzeb montażowych  mogą być wykonane w wersji prawej lub lewej.

Rekuperatory Wanas jako urządzenia energooszczędne posiadają na swoim wyposażeniu  energooszczędne wentylatory najnowszej generacji firmy EBM – Papst.
Nowatorskie rozwiązania techniczne obniżyły  zużycie energii elektrycznej .   Jak podaje producent dla zapewnienia wymiany powierza na poziomie 103 m³/h centrala zużywa zaledwie 17 W. Przy tej wartości miesięczny koszt eksploatacji wynosi ok. 8 zł.

Ponadto rekuperatory zapewniają  bardzo niskie koszty eksploatacji  związane z zastosowaniem niedrogich  filtrów.

Rekuperatory produkowane przez WANAS  przeznaczone są głównie do budynków jednorodzinnych oraz małych biur. Zalecana powierzchnia  to max. 230 m² model WANAS 350 i max. 320 m² model WANAS 550. Dostępne są także modele podwieszane i model WANAS 900  o dla budynków o większej powierzchni

Bardzo ciekawe rozwiązanie firmy WANAS to  sterownik tygodniowy z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem . Co wązne jest to  standardowe wyposażenie. Czyli klient nie płaci dodatkowo za zakup tego elementu .  Sterownik tygodniowy daje możliwość  ustawienia wymaganego przepływu  powietrza w wybranych zakresach czasowych.

Centrale są bardzo uniwersalne ponieważ posiadają do wyboru trzy zabezpieczenia przeciwzamarzaniu wymiennika, ponadto  mogą być zdalnie sterowane  za pomocą internetu .

Na wyposażeniu rekuparatorów jest bypass wykorzystywany głównie latem do schładzania pomieszczeń jeżeli temperatura zewnętrzna jest niższa od temperatury wewnętrznej. Oczywiście posiadają  możliwość podłączenia wtórnej nagrzewnicy kanałowej lub chłodnicy a nawet kotła gazowego

Sterownik rekuperatora WANAS posiada program tygodniowy  lub  włączenia  funkcji „URLOP”   przez który centrala pracuje cały czas na minimalnej wydajności.

Filtry węglowe G4 w rekuperatorach WANAS mogą być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5. Zadaniem filtrów z włókniną węglową jest redukcja zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Filrty węglowe mają zastosowanie głównie w okresie grzewczym. Polecane są dla użytkowników rekuperatorów, w których sąsiedztwie znajdują się domy/budynki opalane kotłami na paliwa stałe. Zastosowanie filtrów węglowych stanowi idealne rozwiązanie zapobiegające przedostawaniu się zapachów i zanieczyszczeń do pomieszczeń

Zalety

  • Aluminiowy przeciw prądowy wymiennik ciepła największy w klasie central
  • Bardzo niskie zużycie energii centrala model 550  przy wymianie 103 m³/h  zużywa 17W
  • 3 algorytmy zabezpieczające wymiennik przed zamarzaniem
  • Dotykowy, łatwy w obsłudze sterownik – w cenie urządzenia
  • Energooszczędne wentylatory najnowszej generacji
  • Możliwość sterowania centralą wentylacyjną przez Internet