Z czego wykonać instalację rozprowadzającą powietrze z rekuperatora?

Przewody wentylacyjne rekuperacja Kraków

Instalację rozprowadzającą powietrze z rekuperatora można wykonać z różnych materiałów, w zależności od potrzeb , wymagań i zasobności portfela.

Jednym z popularnych materiałów jest stal ocynkowana . Stal ocynkowana jest  tańsza, ale mniej odporna na korozję niż tworzywo lub przewody z prasowanej wełny mineralnej ( Climaver lub TopAir).

REKUPERACJA KRAKÓW

Innym materiałem, który może być używany, to tworzywo sztuczne, takie jak PVC lub PP (polipropylen). Tworzywa te są lekkie i łatwe do obróbki,kanały są elastyczne a także odporne na korozję i wilgoć.Z uwagi na małe przekroje mogą być ukrywane w warstwach wylewki lub między płytami poddasza. Poza skrzynkami rozprężnymi , rozdzielaczami i łącznikami praktycznie nie ma potrzeby stosować kształtek. Do stosowanych przez nas systemów należą np. systemy RVent Flex lub PeFlex

Gdzie zamontować rekuperacje w Krakowie?

Jeśli chodzi o kształt instalacji, to zazwyczaj stosuje się rury okrągłe lub prostokątne. Rury okrągłe mają lepszą przepływowość powietrza i są tańsze , ale są troche trudniejsze w montażu i cięciu. Rury prostokątne są łatwiejsze do cięcia i montażu, ale mają gorszą przepływowość powietrza.

Należy jednak pamiętać, że wybór materiału i kształtu instalacji rekuperatora powinien być dokładnie przemyślany . Należy ją dostosować do indywidualnych potrzeb oraz specyfikacji urządzenia, aby zapewnić maksymalną wydajność i bezpieczeństwo użytkowania. Zaleca się aby systemów powietrznych nie wykonywać bez wcześniej wykonanego projektu przez osobę z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą