Kupując klimatyzator na osobę prywatną możesz sporo zaoszczędzić stosując odpowiednią stawkę podatku od towarów i usług .

Jaką zastosować stawkę VAT na montaż klimatyzacji?

Jaka stawka VAT przy montaż klimatyzacji 23% czy 8%?

Klimatyzacja to instalacja która staje się już nieomal standardem w budynkach jednorodzinnych i w mieszkaniach o wyższym standardzie. Każda usługa w naszym kraju objęta jest podatkiem od towarów i usług w skrócie zwana VAT. Kupując klimatyzator dla osoby fizycznej możesz sporo zaoszczędzić decydując się na zakup USŁUGI MONTAŻU KLIMATYZACJI zamiast kupując oddzielnie klimatyzator a oddzielnie montaż . Aby jednak móc zastosować zastosować taką zabieg musisz spełnić kilka warunków :

Montaż klimatyzacji Kraków

O warunkach tych mówi ustawa z dn. 11.03.2004 roku o podatku od towarów i usług .Z niższej stawki można skorzystać podczas remontu, modernizacji, termomodernizacji oraz przebudowy części (lub całości) budynków mieszkalnych, które zostały objęte społecznym programem mieszkaniowym. Do wyjątków, które nie są objęte niniejszą regulacją, zalicza się domy jednorodzinne o powierzchni większej niż 300 m kw oraz lokale mieszkalne o powierzchni większej niż 150 m kw. Posiadacze nieruchomości nie mogą więc skorzystać z preferencyjnej stawki VAT. Inacej mówiąc stawkę 8% VAT mogą stosować przy zakupie usługi montaż osoby posiadające mieszkania do 150m2 lub domu do 300m2