Klimatyzatory do niedawna kojarzyły się głównie z biurami i sklepami, jednak coraz częściej instalowane są w domach i mieszkaniach. Klimatyzacja zapewnia komfort termiczny zarówno w upalne, jak i w chłodne dni, ponieważ może ochładzać lub ogrzewać pomieszczenie. Urządzenia te z biegiem czasu stają się coraz bardziej zaawansowane. Dzięki temu dają ogromną swobodę w ustawianiu parametrów.

Inteligentne sterowanie klimatyzacją domową. Aktywna kontrola parametrów

Jak można kontrolować działanie klimatyzatora?

Klimatyzatory różnych firm wyposażone są w różnorodne systemy sterowania ręcznego. Mogą być to piloty, dotykowe wyświetlacze, albo aplikacje na telefon. To ostatnie udogodnienie daje bardzo dużo możliwości. Aplikacje działają na różnego rodzaju sprzętach. Można je obsługiwać za pomocą telefonu lub tabletu. Dają możliwość zdalnego włączania i wyłączania klimatyzatora i odczytywania, jaka jest w danej chwili temperatura w pomieszczeniach. Możliwe jest również zmienianie ustawień urządzenia, takich jak tryb pracy, prędkość czy kierunek nawiewu. Aplikacja daje także możliwość dokonania bardziej zaawansowanych ustawień np. harmonogramu tygodniowego, czy timera.

Klimatyzatory mają wbudowane filtry czyszczące powietrze, więc inteligentne systemy klimatyzacji w Krakowie, Warszawie czy innych dużych miastach sprawdzą się również jako oczyszczacze powietrza.

Klimatyzator jako nowoczesne, automatyczne urządzenie

Klimatyzatory wiele ustawień dostosowują same do panujących warunków. Czujniki urządzeń mogą wykrywać obecność i położenie osób w pomieszczeniu. Dzięki temu są w stanie dopasować strumień powietrza tak, by był przyjemny dla użytkownika. Czujniki są na tyle dokładne, że nie reagują na obecność zwierząt.
Urządzenia informują użytkownika o danych dotyczących zużycia energii, np. mogą pokazywać raporty zużycia prądu w ciągu miesiąca lub tygodnia, aktualne zużycie, czy ilość kilowatów, które są potrzebne do uzyskania konkretnej temperatury. Dzięki temu pomagają oszczędzić dużą ilość energii.

Poza tym powiadamiają użytkownika o wszelkich błędach i awariach urządzenia. Dodatkowo niektóre typy klimatyzatorów mają funkcję pozwalającą na zdiagnozowanie problemu i znalezienie jego przyczyny.