Wszystkim właścicielom domów z którymi się kontaktujemy polecamy montaż systemu BMS i rekuperatora. Wielu z nich nie wie jednak jak taki system działa i jakie korzyści przynosi. Dlatego w tym artykule postaramy się pokrótce opisać te zależności.

Rekuperatory- inteligentne sterowanie – współpraca z BMS.

Rekuperator

Urządzenie składające się z wentylatora i wymiennika ciepła. Wymusza obieg powietrza w wentylacji i przepuszcza wydmuchiwane oraz wciągane powietrze przez wymiennik ciepła. Dobrej jakości rekuperatory pozwalają na odzyskanie nawet 90% ciepła z wywiewanego powietrza, pozwalając na ogromną redukcję ciepłą traconego przez wentylację. Dodatkowo rekuperatory filtrują wciągane powietrze, dzięki czemu domownicy cały czas oddychają świeżym, ale pozbawionym zanieczyszczeń, patogenów i alergenów powietrzem.

System BMS

System BMS (ang. Bulding Managment System) to po prostu system zarządzania budynkiem. Działa on informatycznie “spinając” ze sobą wszystkie systemy automatycznego sterowania w budynku. Gromadzi informacje z czujników i umożliwia kontrolę pracy i wzajemną integrację podsystemów. W ramach BMS można sterować lub monitorować: instalację elektryczną, w tym bezpieczniki, rozdzielnie, fotowoltaikę, oświetlenie, windy, instalacje ogrzewania i klimatyzację, wentylację, alarmy, monitoring i wiele innych. Systemy BMS są od dawna stosowane w dużych, złożonych budynkach, takich jak szpitale, hotele, biurowce, centra handlowe, ale także coraz częściej montujemy je w zwykłych domach.

Co daje współpraca rekuperatora z BMS?

Jeśli w domu zamontujemy system BMS, który będzie zarządzał naszą wentylacją, rekuperatorem i centralnym ogrzewaniem, możemy spodziewać się oszałamiających wyników. Współczesne systemy w automatyczny i inteligentny sposób potrafią optymalizować przepływ powietrza z odzyskanym ciepłem z pracą pieca lub pompy ciepła (w Krakowie takie systemy montuje min. nasza firma). Efektem działania systemu jest dom z świeżym powietrzem bez zanieczyszczeń, w którym za minimalne pieniądze jest utrzymywana optymalna temperatura. Montaż takiego systemu potrafi obniżyć koszta ogrzewania domu nawet o 30%.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zajmujemy się systemami BMS, wentylacji, rekuperatorów czy pomp ciepła i chętnie odpowiemy na każde z nimi związane.