Rekuperacja w Krakowie

Oferujemy rekuperatory firm :

Theslla Green, Wanas, Komfovent, Zehnder, Provent

Theslla Green

AirPack

Theslla Green

Wanas

High Tech i Basic

Nasza firma oferuje montaż rekuperacji w Krakowie. Czym jest zatem rekuperacja? To system, który pozwala pozyskać czyste powietrze niezależenie od panującej pory roku i odzyskać energię cieplną z usuwanego powietrza z budynku. Rekuperacja umożliwia odzyskanie nawet 95% ciepła. To nowoczesne, funkcjonalne rozwiązanie, które można zastosować w domu, biurze, hotelu czy obiektach handlowych. Dzięki zamontowaniu rekuperatora mogą Państwo obniżyć znacząco koszty ogrzewania i tym samym zaoszczędzić większą sumę pieniędzy. Atutem sprzętu jest również to, że w dużym zakresie eliminuje powstawanie pleśni. To także doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z alergiami.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, wymienia zużyte powietrze na powietrze świeże, oczyszczone z kurzu, alergenów i innych zanieczyszczeń. Rekuperator, będący centralą wentylacyjną systemu rekuperacji, wyciąga zużyte powietrze z pomieszczeń poprzez rozprowadzone po budynku kanały wentylacyjne, a w jego miejsce nawiewa oczyszczone. Jednym z najważniejszych elementów rekuperatora jest wymiennik ciepła, w którym dochodzi do wymiany energii między strumieniami powietrza. Dzięki temu latem nawiewane jest powietrze chłodne, a zimą ciepłe. Warto również wspomnieć, że strumienie nawiewanego i wywiewanego powietrza nie mieszają się między sobą. Dzięki rekuperacji można nie tylko cieszyć się czystym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem, ale też zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Rekuperatory renomowanych producentów

W naszej ofercie znajdują się rekuperatory głównych producentów urządzeń wentylacyjnych. Proponujemy Państwu rekuperatory polskiej marki Thessla Green. Urządzenia Air Pack zostały wyprodukowane w oparciu o nowoczesną technologię i wyróżnia je rozbudowany system sterowania. Oprócz rekuperatorów od Thessla Green oferujemy filtry powietrza oraz panel dotykowy Air++. W asortymencie znajdą Państwo również rekuperatory marki Wanas w dwóch wersjach: Basic oraz High Tech. Pierwsza z nich umożliwia wybór podwieszanego lub stojącego rekuperatora oraz sprzętu z poziomym lub pionowym układem króćców. Wersja High Tech wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym designer i szklanym sterownikiem. Świadczymy usługę montażu rekuperatorów tych dwóch marek na terenie Krakowa oraz okolic.

Dlaczego warto wybrać rekuperację

Rekuperacja powietrza to duże korzyści, jednak sprawność całego systemu zależna jest od prawidłowego montażu. Oferujemy profesjonalne wykonanie usługi i fachowe doradztwo. Nasz zespół przygotuje odpowiednią ofertę, uwzględniając potrzebne parametry tak, aby w optymalny sposób wybrać najlepsze rozwiązanie. Gwarantujemy, że rekuperatory znajdujące się w asortymencie naszej firmy zapewnią:

 • wymianę zużytego powietrza na świeże,
 • lepsze parametry zdrowotne powietrza,
 • komfort przebywania w pomieszczeniu.

Rekuperacja to nowoczesny sposób wentylowania, który jest znacznie bardziej efektywny od wentylacji grawitacyjnej i zapobiega utracie ciepła. Choć rekuperator nie zastąpi systemu grzewczego ani klimatyzatora, to w dużym stopniu ograniczy zapotrzebowanie energetyczne budynku. Raz wytworzone ciepło jest bowiem odzyskiwane, co pozwala zaoszczędzić nawet do 50% na ogrzewaniu.

Czy rekuperator można zamontować w każdym domu?

Decyzję o zamontowaniu rekuperacji najłatwiej podjąć już na etapie projektowania budynku. Nawet jeśli w od razu nie zostanie zamontowany rekuperator, przygotowana instalacja pozwoli na jego bezproblemowy montaż w przyszłości. Nie oznacza to natomiast, że rekuperacji nie można zamontować w już wybudowanym domu. Jest to możliwe, choć bardziej skomplikowane i wymagające większych nakładów pracy oraz środków.

Jeśli chcieliby Państwo mieć rekuperację w swoim domu, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Przygotujemy indywidualny projekt i wycenę, pomożemy w wyborze odpowiednich kanałów oraz rekuperatora.

ZAPYTAJ 

Potrzebujesz pomocy? doradztwa? Projektu ? Co oferujemy? Wyślij swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą

   [cf7ic]

   e-mail

   biuro@klimatyzacjaplus.pl

   telefon

   (12) 307-01-39

   (+48) 570 778 197

   godziny pracy

   8:00 – 16:00

   e-mail

   biuro@klimatyzacjaplus.pl

   telefon

   (012) 307-01-39

   godziny pracy

   8:00 -16.00